سفارش تبلیغ
اخبار جدید
اخبار جدید

هزاران سؤال

93717
نظر

??می‏گویند: چرا کربلا؟ چرا هر ساله اربعین؟ چرا حج؟ چرا تکرار حج؟

دوست عزیز، آیا شما نوروز را هر ساله، جشن نمی‏گیری؟ آیا هر سال برای آن خرج نمی‌کنی؟ آیا هر سال، مسافرت نوروزی نمی‌‌روی؟ آیا برای حافظ و مولوی، همایش نمی‌گیرید و هزینه نمی‌کنید؟

مذهبی‌ها هم برنامه‌های سالانه‌ای دارند. چرا مراسم و سفر اربعین برای شما سخت می‏آید؛ درحالی‌که شما هم طبق مرام و عقیده خود، مراسم و سفرهای هر ساله مثل نوروز دارید. 

??می‏گویند: چرا هزینه برای اربعین؟ چرا برای فقرا خرج نمی‏کنید؟

دوست عزیز، همین را درباره سفرهای توریستی به ترکیه، آنتالیا، ایتالیا و... بگو. چرا هزینه آن‌ها را به فقیران نمی‌دهید؟ 

??مقایسه بین سفرهای سیاحتی و تفریحی

دوست عزیز، هزینه و تعداد سفرهای مذهبی بسیار کمتر از تعداد و هزینه سفرهای تفریحی است؛ شما ارمنستان را می‏پسندی، یکی هم کربلا را دوست دارد؛ چرا مسافرت‌های خودتان را درست می‌دانید و سفر دیگران را غلط؟

دوست عزیز، آن زمان که دلار گران شد، مدتی ارز مسافرتی به همه سفرها تعلق می‌گرفت، جز سفر کربلا و مکه! طوری شد که اگر آنتالیا و تایلند می‌رفتند، با ارز مسافرتی دولتی، می‌رفتند و برمی‌گشتند و تازه مبلغی هم از فروش دلارهای مسافرتی برایشان می‏ماند؛ یعنی سفرشان رایگان می‌شد! چرا آنجا اعتراض نمی‌کردی که ارز کشور به جیب تایلند و ... می‌رود؟ حالا که نوبت به امام حسین(ع) رسید، آسمان تپید؟

??اگر می‌خواهید فقیران کشور، کاهش یابد، از افرادی حمایت کنید که ارزش پول کشور را بالا ببرند و از هزینه‌های زندگی، کم کنند.

??اگر مسأله، نژادپرستی است، توجه کنید که دبی هم کشوری عربی است؛ چرا برای سفر به دبی، ایرادی نمی‌گیرید؟

??یک نکته: بسیاری از زائران، فقیرانی هستند که برای رفتن به کربلا، قرض می‌کنند؛عشق برای آن‌ها مهم‌تر از چیزهای دیگر است.